Campioanele noastre…

   În data de 28.03.2016, echipa de handbal fete – gimnaziu  a Liceului Tehnologic “Ion Creangă” Curtici a obţinut locul I la faza judeţeană a Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar, calificându-se detaşat în faza superioară a aceleiaşi competiţii, cea pe regiune (zonă). Echipa condusă de domnul profesor Mocuţa Petru a surclasat toate celelalte participante, fiind “Regina” competiţiei din acest an.

   În etapa superioară, în data de 15.04.2016, la Timişoara, faza pe regiune (zonă), fetele noastre au obţinut titlul de vicecampioane.  Reprezentantele a patru judeţe (Caraş-Severin, Hunedoara, Timiş, Arad) şi-au ales câştigătoarele…Noi am eliminat echipa judeţului Caraş Severin cu 18 – 15, ajungând în marea finală. Psihic si mental am dominat, dar fizic am fost învinse, dramatic. Cu vârste cuprinse între 11 şi 13 ani am pierdut în faţa celor de 14.

   Suntem vicecampioni, şi asta contează…de fapt, campioni morali…

DSCN3505