Ca urmare a ratei de incidență  din orașul nostru transmisă de Direcția de Sănătate Publică a Județului Arad în data de 08.09.2020, Consiliul de Administrație al Liceului Tehnologic “Ion Creangă” Curtici a hotărât urmarea scenariului Galben ca modalitate de organizare și desfășurare a cursurilor pentru perioada imediat următoare.

Datorită acestui lucru, festivitatea deschiderii noului an școlar NU va avea loc. Elevii vor fi întâmpinați la intrare de către doamnele învățătoare/diriginți și conduși în sălile de clasă.Părinții sunt rugați să păstreze distanțarea fizică și să îi lase pe copii în fața școlii de unde vor fi preluați de către  cadrele didactice.

Conform acestui scenariu , toate clasele din învățământul primar, clasele a VIII-a A,B precum și clasele a XII-a A,B vor veni zilnic la școală după un orar stabilit și anunțat în prima zi de școală iar celelalte clase vor veni o singura zi la școală, restul orelor desfășurându-se online.

Luni,14.09.2020

Clasele din învățământul primar se vor întâlni cu doamnele învățătoare la intrarea în clădirea de pe strada Horia nr.1, după cum urmează:

Clasa Pregătitoare A : ora 9,00

Clasa Pregătitoare B : ora 9,15

Clasa I A : ora 9,30

Clasa I B : ora 9,45

Clasa a II-a A : ora 10,00

Clasa a II-a B :ora 10,15

Clasa a III-a A :ora 10,30

Clasa a III-a B ;ora 10,45

Clasa a IV-a A: ora 11,00

Clasa a IV-a B: ora 11,15

Clasele a VIII-a A,B și clasele a XII-a A,B vor avea accesul în sălile de clasă prin intrarea de pe strada Revoluției nr.37, respectiv intrarea profesorilor, după următorul program:

Clasa a VIII-a A :ora 9,00

Clasa a VIII-a B: ora 9,10

Clasa a XII-a A: ora 9,20

Clasa a XII-a B : ora 9,30

Toate celelalte clase (a V-a A,B, a VII-a A,B, a VII-a A,B, a IX-a A,B, a X-a A,B și a XI-a A,B) vor veni la școală o singură zi pe săptămână iar restul orelor le vor desfășura online.

Astfel, luni 14.09.2020, vor veni la școală clasele aV-a A,B și a VI-a A,B după următorul orar:

Clasa a V-a A: ora 9,00

Clasa a V-a B : ora 9,10

Clasa a VI-a A: ora 9,20

Clasa a VI-a B: ora 9,30

Marți: clasa a VII-a A ora 8,00

clasa a VII-a B ora 8,10

Miercuri : clasa a IX-a A ora 8,00

Clasa a IX-a B ora 8,10

Joi: clasa a X-a A ora 8,00

Clasa a X-a B ora 8,10

Vineri: clasa a XI-a A ora 8,00

Clasa a XI-a B ora 8,10

Accesul claselor a V-a A,B, a VII-a A,B, a VII-a A,B, a IX-a A,B, a X-a A,B și a XI-a A,B se va face prin intrarea de pe strada Bisericii (pe lângă Sala de Sport).

Liceul Tehnologic “Ion Creangă” Curtici- Structură Școala Gimnazială nr.2 Curtici va urma același scenariu, respectiv cel GALBEN.

Intrarea elevilor în incinta școlii se va face eșalonat, prin intrarea de pe strada Ion Rusu Șirianu.

Grupa Mică/Mijlocie și Mare vor merge zilnic la grădiniță, cu program în intervalul 8,00-12,00.

Clasele primare vor avea program zilnic, după un orar anunțat de doamnele și domnii învățători.

Luni, 14.09.2020

Clasa Pregătitoare ora 9,00

Clasa I ora 9,10

Clasa a II-a ora 9,20

Clasa a III-a A ora 9,30

Clasa a III-a B ora 9,40

Clasa a IV-a ora 9,50

Clasele V-VII vor veni la școală o singură zi pe săptămână :

Luni (14.09.2020 ): clasa a V-a  ora 10,00

Marți :clasa a VI-a ora 8,30

Miercuri : clasa a VII-a ora 8,40

Clasa a VIII-a va veni zilnic la școală de la ora 8,45

Orice modificare a programului va fi adusă la cunoștință elevilor de către doamnele/ domnii diriginți/îmvățători prin grupurile de Whatsapp.

Vă mulțumim pentru înțelegere și sprijin.

Un an nou școlar plin de reușite !!!